KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636618
*
nr 1363 6618
Helmi Sjöstrand
(1864-1957), Finland
Oljemålning, "AnaCapri". Signerad, -23. Olja på duk, 47x56 cm
Helmi Sjöstrand, finlandssvensk bildkonstnär född 1864 i Helsingfors, död 1957 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 november 2020
kl 18:07:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/11 19:04:40
1
Vinnande bud
30/11 17:58:26
2
800 kr
30/11 17:58:26
1
900 kr (Budbetjänt)
30/11 17:58:51
2
1.000 kr
30/11 17:58:51
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Helmi Sjöstrand
Helmi Sjöstrand, finlandssvensk bildkonstnär född 1864 i Helsingfors, död 1957 i Stockholm.
Läs mer om Helmi Sjöstrand
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland helmi sjöstrand norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Helmi Sjöstrand
Helmi Sjöstrand, finlandssvensk bildkonstnär född 1864 i Helsingfors, död 1957 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Helmi Sjöstrand
nr 1363 6618
Helmi Sjöstrand
(1864-1957), Finland
Oljemålning, "AnaCapri". Signerad, -23. Olja på duk, 47x56 cm
Helmi Sjöstrand, finlandssvensk bildkonstnär född 1864 i Helsingfors, död 1957 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 november 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/11 19:04:40 | 1 | Vinnande bud |
| 30/11 17:58:26 | 2 | 800 kr |
| 30/11 17:58:26 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 30/11 17:58:51 | 2 | 1.000 kr |
| 30/11 17:58:51 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Helmi Sjöstrand
Helmi Sjöstrand, finlandssvensk bildkonstnär född 1864 i Helsingfors, död 1957 i Stockholm.Läs mer om Helmi Sjöstrand
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland helmi sjöstrand norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



